Wielu z nas wspomina wizyty u dentysty raczej ze skrzywieniem niż szerokim uśmiechem. Wynika to często z dwóch powodów: przykrych doświadczeń na fotelu dentystycznym lub zaniedbań, często wieloletnich.

Po takim okresie, jeśli mamy skłonności do próchnicy lub innych schorzeń, bywa, że jakikolwiek zabieg może okazać się problematyczny, bolesny i niestety, często kosztowny. Dlatego wybór odpowiedniego lekarza stomatologa oraz kliniki, w której przeprowadzimy zabieg, często bywa kluczowy. Stomatolog Wrocław stanowi idealny przykład tego, że odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu mogą zdziałać cuda, nawet u największych niedowiarków. Dzięki swojemu zespołowi, stanowią oni jeden z najlepszych centrów stomatologicznych na Dolnym Śląsku.

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna to jedna z dwóch specjalności stomatologicznych (drugą jest ortodoncja), która wymaga przygotowania ogólnochirurgicznego. Jako dziedzina medycyny zajmuje się operacyjnym leczeniem jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki. Udając się zatem do chirurga stomatologii możemy mieć pewność, że jest to osoba odpowiednio wykształcona, odznaczająca się wiedzą teoretyczną jak i umiejętnościami technicznymi.

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna ma na celu dwa zadania: wspomaganie leczenia stomatologicznego (co ma skutkować zachowaniem zęba) lub eliminację ogniska chorobowego (czyli między innymi usunięcie zęba nienadającego się do leczenia). W pierwszym przypadku są to np. zabiegi resekcji wierzchołka korzeni, hemisekcje (usunięcie części zęba). W drugim są to nie tylko resekcje całego zęba, ale także wszelkiego rodzaju zmian patologicznych występujących w obrębie jamy ustnej (usuwanie zmian z błon śluzowych, regeneracje tkanek miękkich, regeneracje kostne).

Czy zabiegi są bolesne?

Stomatolog Wrocław korzysta z najnowocześniejszych sprzętów diagnostycznych. Przed każdym zabiegiem pacjent zostaje kompleksowo zbadany, między innymi z użyciem tomografu, RTG czy mikroskopu. Dzięki temu lekarze są w stanie ustalić jak najskuteczniejszą strategię leczenia, z minimalnym wpływem na pozostałe tkanki i okolice zmiany chorobowej. Dzięki temu nie naruszamy tych miejsc, które tego nie wymagają. Same zabiegi przeprowadzane są z użyciem znieczulenia miejscowego, którego dawka jest ustalana indywidualnie. Na życzenie pacjenta, w wyjątkowych przypadkach, można zastosować znieczulenie ogólne. Leczenie pod narkozą może okazać się przydatne szczególnie w przypadku dzieci lub osób, które reagują paniką na fotelu stomatologicznym. Należy pamiętać, że narkoza jest poważniejszym sposobem znieczulenia, dlatego nie należy podejmować decyzji pochopnie.

Jakie przykładowe zabiegi można wykonać w ramach chirurgii stomatologicznej?

Stomatolog Wrocław zapewnia cały szereg zabiegów, wykonywanych na najwyższym poziomie, z użyciem najnowocześniejszego sprzętu. Są to między innymi różnego rodzaju ekstrakcje (całego zęba, ósemki, korzeni, wierzchołka korzenia zęba), implantacje, regeneracje tkanek miękkich, śluzowych i kostnych, przeszczepy dziąseł, leczenie torbieli, podnoszenie dna zatoki szczękowej, wykonywanie biopsji.

Dlaczego stomatolog Wrocław?

To, co wyróżnia Stomatolog Wrocław  to przede wszystkim zespół lekarzy. Są to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem, dla których stomatologia to pasja. Pracując na uniwersytetach i w szpitalach stare rozwijają swoje kompetencje, są blisko wszystkich nowinek technicznych. Ich empatia i szacunek do pacjenta są zdecydowanie ponad przeciętną. Pracując na nowoczesnych sprzętach zapewniają usługi na najwyższym poziomie. Sam ośrodek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, istnieje możliwość skorzystania z rat, co ułatwi opłacenie zabiegów. To wszystko sprawia, że chirurgiatwarzy.pl to doskonały wybór.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl