Przetłuszczanie się cery nigdy nie bierze się znikąd. Powoduje je najczęściej łojotok, który z kolei jest podjętą przez naszą skórę próbą obrony przed czynnikami zewnętrznymi. Nadmierne przetłuszczanie się skóry w większości przypadków oznacza więc, że z naszą codzienną pielęgnacją jest coś nie tak.

Czytaj więcej...

W diagnostyce już od jakiegoś czasu możemy cieszyć się takimi badaniami, które z powodzeniem cieszą się nie tylko wysokim stopniem wykrywalności zmian chorobowych, ale są także bezpieczne dla pacjenta. Jednym z takich badań jest rezonans magnetyczny. Rezonans magnetyczny, inaczej MR, pozwala na diagnostykę niemal wszystkich tkanek, mięśni, kości, w tym szpiku kostnego, układu nerwowego (mózg oraz kręgosłup) a także układu krwionośnego (serce i naczynia krwionośne). Dzięki temu staje się idealnym narzędziem diagnostycznym. Używany jest szczególnie chętnie, aby wykryć zmiany nowotworowe, w diagnostyce planowej, i profilaktycznej chorób ośrodkowego układu nerwowego. Aby wyniki były dokładniejsze i można było dokładnie zbadać szpik, należy podać kontrast. W tym przypadku przed badaniem należy okazać aktualne (nie starsze niż siedem dni) wyniki badań poziomu kreatyniny (jest to ważne o tyle, że kontrast wydalony zostanie przez nerki, a do ich prawidłowej pracy niezbędny jest prawidłowy poziom właśnie kreatyniny).

Czytaj więcej...

Osteoporoza nie bez powodu nazywana jest cichym zabójcą. Choroba dotyka co trzecią kobietę po menopauzie. Osteoporoza pierwotna, będąca skutkiem starzejącego się układu kostnego, to wynik niedoborów w diecie, palenia tytoniu, nadużywania alkoholu i małej aktywności fizycznej. Coraz częściej mówi się także o ekspozycji słonecznej i jej wpływie na osteoporozę. Z zabiegiem tym wiąże się wytwarzanie witaminy D. Zobacz, dlaczego to tak ważny składnik!

Czytaj więcej...

Urządzając salon kosmetyczny należy pamiętać o wielu kwestiach, ale jedną z ważniejszych jest zakup odpowiedniego fotela. Sprzęty możesz mieć różne, jednak bez dobrej jakości fotela nie będziesz w stanie przeprowadzić nawet standardowego zabiegu. Co zatem wybrać do salonu, by zapewnić komfort pracy sobie oraz wygodę klientom?

Czytaj więcej...

Skóra wokół oczu jest cienka, wrażliwa i delikatna, dlatego to głównie ona zdradza nasz wiek, przemęczenie czy samopoczucie. Aby zadbać o jej kondycje i poprawić stan ogólny, warto zainwestować w zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki nim odzyskamy utracony blask, a niechciane kurze łapki zostaną wygładzone.

Czytaj więcej...

Niektórzy nie słyszeli o nich jeszcze ani słowa, a pozostali użytkują je regularnie i zdecydowanie polecają innym. W czym w takim razie tkwi sekret satysfakcji i stosowania soczewek dwutygodniowych? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu, gdzie opowiemy o nich więcej, a także przedstawimy kilka faktów świadczących o ich wielu zaletach.

Czytaj więcej...


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl