Dla wielu kobiet wizyta w gabinecie kosmetycznym to swoisty rytuał, a także gwarancją, że profesjonaliści zajmą się skórą dokładnie tak, jak ona tego potrzebuje. Do tego zastosują najlepsze, profesjonalne kosmetyki niedostępne w zwykłych drogeriach.

 

Wizyta w salonie piękności to również sposób na znakomity relaks czy zawarcie nowych znajomości. Z drugiej strony regularne korzystanie z tego rodzaju usług wiąże się ze sporymi kosztami, a poza tym wymaga wiele wolnego czasu – na ewentualne dojazdy i same zabiegi. Z różnych względów nie każda kobieta może sobie na taki luksusu pozwolić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby prawdziwy salon piękności zorganizować we własnej łazience. Oczywiście biorąc się osobiście za pielęgnację własnej skóry warto przyswoić sobie pewną wiedzę, a także zaopatrzyć w profesjonalne i właściwie dobrane kosmetyki.

Jak zabrać się za profesjonalną pielęgnację skóry?

Taka decyzja wymaga przygotowania. Jeśli nie czujemy się na siłach może warto chociaż od czasu do czasu odwiedzić gabinet kosmetyczny, gdzie kosmetolog pomoże nam określić rodzaj skóry i doradzi odpowiednie kosmetyki. Inne wyjście to strona bandi.pl. To znacznie więcej niż sklep internetowy. Oczywiście, można tutaj zamówić różne kosmetyki ale można też w sposób planowy i świadomy przygotować się do profesjonalnej pielęgnacji skóry na własną rękę. Pierwszym etapem powinno być skorzystanie z aplikacji e-kosmetolog, która znajduje się na firmowej stronie. Po odpowiedzi na kilka prostych pytać aplikacja wskaże jaka linia kosmetyków najlepiej spełni zadanie pielęgnacji skóry. Bandi.pl bazuje na naturalnych składnikach najwyższej jakości. Przed ostatecznym wyborem warto również zapoznać się z artykułami blogowymi i szeregiem cennych porad kosmetycznych stworzonych przez doświadczonych kosmetologów i dermatologów.

Profesjonalna pielęgnacja skóry w domu – o czym należy pamiętać?

Sam zakup optymalnie dobranej linii kosmetycznej to jeszcze nie wszystko. Profesjonalne kosmetyki należy stosować wyłącznie zgodnie z zaleceniami producenta. Zwiększenie częstotliwości aplikacji jakiegoś środka lub zwiększenie dawki może odnieść wręcz odwrotne skutki. W pielęgnacji skóry nie ma cudów - nic nie zmieni się z dnia na dzień, a rozpoczęcie kuracji kilka dni przed ważnym przyjęciem nie poprawi w spektakularny sposób urody. Kosmetyki należy stosować regularnie i systematycznie. Druga sprawa to połączenie pielęgnacji z pomocą kosmetyków ze zdrowym trybem życia. Najlepsze kremy i toniki nie pomogą, jeśli odżywiamy się nieprawidłowo, nie dosypiamy, a nasza dieta nie jest wolna od używek. Bandi.pl zaleca też aktywności sportowe szczególnie na świeżym powietrzu.

Artykuł sponsorowany

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl