Chcesz zrobić manicure samodzielnie, ale nie wiesz jaki żel do paznokci kupić? W naszym artykule znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci dokonać wyboru. Przeczytaj i znajdź z nami najlepszy produkt.

 

Żel do paznokci – czym się kierować przy wyborze?

Znalezienie odpowiedniego żelu do paznokci przez osobę, która dopiero zaczyna przygodę z tego rodzaju manicure na początku może być przytłaczające. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, różniących się między sobą właściwościami, przeznaczeniem i ceną. Na co zwrócić uwagę przy wyborze żelu do paznokci?

  • Przeznaczenie. Zastanów się, jak dokładnie planujesz używać żelu. Czy chcesz koniecznie przedłużyć paznokcie, czy tylko utwardzić swoją płytkę i nadać jej kolor?
  • Konsystencja. Może to być gęsty żel do paznokci, który nie spływa i pozostaje na swoim miejscu lub rzadszy produkt, który ma np. właściwości samopoziomujące – wtedy łatwiej zbudować nim paznokcie.
  • Kolor. Dostępne są żele transparentne, kolorowe oraz z efektami specjalnymi (np. z brokatowymi lub kolorowymi drobinkami).
  • Czas utwardzania różni się w zależności od rodzaju preparatu. Dobrze przed zakupem przeczytać specyfikację. Warto zwrócić uwagę na czas utwardzania oraz czy dany żel przeznaczony jest do lampy, którą masz.
  • Cena. Wybierz produkt, który odpowiada Twoim możliwościom finansowym. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością, dlatego przed zakupami zapoznaj się z opiniami, zapytaj zaprzyjaźnioną kosmetyczkę, co ona poleca i czego używa w swoim salonie.

Jakie są rodzaje żeli do paznokci?

Wiesz już, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Teraz czas przyjrzeć się, między jakimi dokładnie rodzajami żeli do paznokci możesz wybierać. Poniżej prezentujemy te najpopularniejsze oraz takie, o których musisz wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z samodzielnym wykonywaniem manicure:

  • Jednofazowy – uniwersalny produkt, który łączy w sobie funkcje bazy, żelu budującego i topu. Jest idealny dla początkujących, ponieważ jego stosowanie jest proste i szybkie. Żel jednofazowy nadaje się do naturalnych paznokci, jak i przedłużonych.
  • Budujący – to idealny żel do przedłużania paznokci. Dostępny jest w różnych gęstościach oraz kolorach. Żel budujący można stosować na naturalną płytkę paznokcia, a także na tipsy.
  • Bazowy – stanowi pierwszą warstwę manicure hybrydowego lub żelowego. Żel bazowy zapewnia przyczepność kolejnych warstw i chroni naturalną płytkę paznokcia.
  • Kolorowy – oprócz funkcji typowego żelu, nadaje paznokciom kolor. Dostępny jest w szerokiej gamie barw i wykończeń (np. matowe, brokatowe). Żel kolorowy to doskonały sposób na szybki i efektowny manicure, ponieważ nie wymaga już użycia dodatkowej warstwy z kolorem. 
  • Żel do zdobień – jak sama nazwa wskazuje – dzięki niemu można wykonywać zdobienia. Jednak, żeby go używać, nie musisz być bardzo doświadczona, ponieważ z wykonaniem najłatwiejszych wzorów, takich jak np. groszki na pewno poradzisz sobie bez problemu.

Oprócz tego w sklepach znajdziesz m.in. żel samopoziomujący, kamuflujacy czy rubber. A jaki jest najlepszy żel do paznokci dla początkujących? Jeżeli zupełnie nie masz doświadczenia, sugerujemy, by na początku postawić np. na żel jednofazowy z właściwościami samopoziomującymi. Mamy także kilka innych wskazówek, które znajdziesz poniżej.

Jaki rodzaj żelu do paznokci polecamy?

Jeśli szukasz żelu do paznokci UV/LED, zerknij na stronę firmy Claresa. Znajdziesz tam między innymi: żele budujące, rubber (żel kauczukowy), poli gel oraz żele do zdobień.

Który z nich wybrać? Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć i jak bardzo planujesz przedłużyć paznokcie. Jeśli zależy Ci na dużym przedłużeniu – wybierz żele budujące lub poli gel. Jeżeli szukasz czegoś elastycznego oraz łatwego w nakładaniu, to rubber może być strzałem w dziesiątkę. Natomiast do rysowania ozdób idealne będą żele do zdobień, ponieważ umożliwiają namalowanie na paznokciach nawet najdrobniejszych detali.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl