Usuwanie zbędnego owłosienia metodą laserową cieszy się coraz większą popularnością wśród polek. Gwarancja długotrwałych efektów i bezbolesność wykonywanych zabiegów epilacji to tylko kilka z jej zalet. Kiedy warto zastosować metodę depilacji laserowej? Ile zabiegów trzeba przeprowadzić dla uzyskania jak najlepszych efektów? W jakich sytuacjach należy zrezygnować z epilacji?

Wskazania do depilacji laserowej

Głównym wskazaniem do epilacji jest bez wątpienia chęć trwałego usunięcia zbędnego owłosienia np. z nóg, rąk, pach, okolic bikini, twarzy itp. Ponad to na tę metodę depilacji powinny zdecydować się, osoby zmagające się z problemem wrastających włosków oraz nawracającym zapaleniem mieszków włosowych.
Najlepsze efekty epilacji widoczne są o osób posiadających ciemne i stosunkowo grube owłosienie.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Choć depilacja laserowa jest metodą bezinwazyjną i w pełni bezbolesną, to niestety nie jest ona dedykowana wszystkim. Ze względów bezpieczeństwa z epilacji zrezygnować powinny:

- kobiety w ciąży oraz matki karmiące;

- osoby zmagające się z chorobą nowotworową;

- pacjenci z zdiagnozowaną padaczką (epilepsją);

- chorzy z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi;

- osoby posiadające wszczepiony rozrusznik serca lub inne metalowe implanty;

- klienci z aktywnym stanem zapalnym skóry poddawanej zabiegowi;

- osoby poddawane hormonoterapii.

Pamiętaj, by przed udaniem się na depilację laserową skonsultować się z osobą go wykonującą w celu wykluczenia wszystkich możliwych przeciwwskazań.

Efekty depilacji laserowej

Kobiety, które są już po ostatnim zabiegu epilacji za największą jej zaletę jednomyślnie uważają uzyskany długotrwały efekt gładkich nóg, który utrzymuje się aż do roku czasu. Oczywiście duży wpływ na rezultat przeprowadzonej depilacji laserowej mają czynniki indywidualne, jakość wykorzystywanego do zabiegu lasera oraz poprawność jego wykonania.
Profesjonalne urządzenie przeznaczone do epilacji laserowej powinno wyróżniać się dużą skutecznością przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i komfortu jego użytkowania. Urządzeniem posiadającym wszystkie te cechy jest funkcjonalny laser The Epi Lab, o którym więcej przeczytać można na oficjalnej stronie internetowej https://epilabpolska.pl/.

Zaleca się, by epilacja wykonywana była w regularnych odstępach czasowych, co 7-10 dni, w serii 8-12 zabiegów. Intensywność depilacji laserowej można wzmocnić poprzez przestrzeganie zaleceń wydanych przed kosmetologa/kosmetyczkę.

Artykuł sponsorowany


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl