Wiele kobiet, które aktywnie uprawiają sport zastanawia się czy operacja powiększania piersi przy pomocy implantów jest dla nich odpowiednia. Pojawia się wiele pytań, unikalnych dla wysportowanych kobiet. Sama, dzięki własnym doświadczeniom, postaram się Wam pomóc! 

Wybór lekarza - ważna rzeczcialo

Bardzo istotną rzeczą dla kobiety sportowca, przy wyborze lekarza, jest jego stosunek do ćwiczeń i aktywnego trybu życia. Wynika to z faktu, że występuje zaskakująco ogromny wachlarz poglądów w dziedzinie medycyny, jeśli chodzi o ćwiczenia po operacji. Wynika to głównie z odpowiedzialności. Lekarz nie chce być odpowiedzialny za powikłania, które mogą wyniknąć po operacji, w wyniku ćwiczeń. 

Jakie powikłania może nieść operacja powiększania piersi?

Po powiększeniu piersi może wystąpić tzw. "przykurcz torebki". Wszystkie kobiety są ostrzegane o możliwości wystąpienia powikłań przed operacją. Jest to stan, stwardnienia tkanki wokół implantu. 

Spotkałam się z sytuacją, kiedy to lekarz stwierdził, że stan ten wystąpił z powodu zbyt szybkiego powrotu do sportu po operacji. Sama sporo czytałam na ten temat i według wielu badań, do których dotarłam związanych z tym schorzeniem, nie podaje się konkretnej przyczyny przykurczu, stwierdzono, że występują przyczyny "wieloczynnikowe". 

Każda sytuacja jest inna, dlatego też powinnaś zadać kilka obowiązkowych pytań swojemu lekarzowi, przed podjęciem decyzji odnośnie powiększenia piersi.  

Przede wszystkim znajdź lekarza, który zrozumie jak bardzo sport jest dla Ciebie ważny. Warto skłonić lekarza do dyskusji, na temat dozwolonej aktywności fizycznej przez cały okres rekonwalescencji po zabiegu. Ważne jest aby lekarz znał Twoje cele i dowiedział się więcej o Twoim trybie i stylu życia.  

 

Szybkie porady "jak znaleźć idealnego lekarza" 

- odwiedź różnych lekarzy i porównaj

- zasięgnij opinii wśród znajomych

- zapytaj lekarza o to, czy sam uprawia jakieś sporty 

 

Jakiego lekarza ja wybrałam?

Takiego, który przedstawił mi fachowo, jakie są konsekwencje zabiegów chirurgicznych, poprosił mnie, żebym poświęciła więcej czasu na odpoczynek niż normalnie oraz żebym przez dwa miesiące zrezygnowała z ćwiczeń górnych partii ciała. Dokładnie wyjaśnił mi, jakie ćwiczenia mogę uprawiać, a z czego powinnam na określony czas zrezygnować. To było to! 

Mogłam ćwiczyć po miesiącu, zwiększyć aktywność po dwóch miesiącach i powrócić do pełnej sprawności fizycznej w ciągu kolejnego miesiąca. 

Pamiętaj, że każda kobieta inaczej przechodzi okres pooperacyjny. Nie zapominaj więc kierować się tym, czego potrzebuje Twój organizm i stosuj się do tych przeczuć. 

 

 

źródło: Becca Borawski Jenkins,www.breakingmuscle.com

 

 

Warto przeczytać


 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2023 Estetycznie.pl