laserUsuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje trwałych uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach, jak pachy, bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Wykonanie ok. 4-6 zabiegów laserem w kilkutygodniowych odstępach pozwala na znaczne zredukowanie (ok.80-90 %) liczby odrastających włosów.

Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Podczas naświetlania odczuwa się dyskomfort w postaci szczypania lub pieczenia. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każej osoby - zależny on od indywidualnej wrażliwości na ból. Bardzo wrażliwe osoby mogą skorzystać z możliwości znieczulenia przed zabiegiem. 

Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od 4 do 6 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrasta coraz mniej włosów, a odrastające włosy są cieńsze i słabsze. Na stałe usunąć można od 80 do 90% włosów. U niektórych osób istnieje potrzeba tak zwanych zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych odrastajacych włosów.

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy - wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniania przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Skuteczność depilacji laserowej zależna jest m.in. od koloru włosa oraz kolorytu skóry. "Idealnymi" kadydatami do tego typu zabiegów są osoby posiadające ciemne i mocne włosy oraz jasną karnację. U osób, które mają jasne, siwe bądź rude włosy depilacja laserowa nie będzie przynosić oczekiwanych efektów. 

W naszym gabinecie proponujemy sprawdzony i skuteczny laser diodowy Light Sheer. Laser posiada certyfikat bezpieczenstwa i skuteczności wydany przez Amerykańskie Ministerstwo d.s. Żywności i Leków (U.S.F.D.A) W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oraz zniwelowania efektu bólowego głowica lasera została wyposażona w unikatowy system chłodzenia końcówką ChillTip®. Odpowiednia moc lasera sprawia,że zabiegi z jego wykorzystaniem są bardzo skuteczne.

Zapewniamy naszym Klientom wykonanie zabiegu depilacji laserowej przez osobę przeszkoloną z wieloletnim doświadczeniem w pracy z laserami, potwierdzonym certyfikatami.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów.

Julita Stępień

 

 

 

 

Julita Stępień

kosmetolog

 

 

logo

LUMIÉRE

Adres: ul. Żeromskiego 15/2, 25-369 Kielce
Telefon: 500 230 124
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 


Kontakt | Jak dodać gabinet? | Artykuły sponsorowane | Reklama

Copyright © 2014-2017 Estetycznie.pl